DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

Wyobraź sobie, że pewnego dnia bliska ci osoba nie pamięta już tego co przeżyliście razem. Nie pamięta pierwszego pocałunku, pierwszego kocham, które wypowiedzieliście do siebie, pierwszego uśmiechu waszego dziecka. Nie pamięta swoich przyjaciół i bliskich, czasami pamięta Ciebie.

W takim momencie Twojego życia przychodzimy Ci z pomocą. Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera działa na rzecz chorych oraz ich opiekunów już od 21 lat.

Chcemy żebyś wiedział jak do nas dotrzeć, gdzie nas znaleźć dlatego też upowszechniamy informację o chorobie Alzheimera i o tym jak sprawować opiekę nad chorym.

Wiemy, że kochasz swojego Bliskiego, ale chcemy żebyś wiedział, że Ty też jesteś ważny, że masz prawo zadbać o siebie. Możesz przyjść na naszą Grupę Wsparcia i skorzystać z naszych propozycji wsparcia, spotkań z kompetentnymi osobami, szkoleń, wykładów. Dostaniesz też to co najcenniejsze – wsparcie od innych osób, które przechodzą przez to samo co Ty. Ich doświadczenia i metody radzenia sobie z tą choroba są bezcenne.

Wiedz też, że jeśli nie będziesz już dawał sobie rady z opieką nad Bliskim – pomożemy. Od 1999 roku prowadzimy Dom Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach, który był pierwszą całodobową placówką tego typu w Polsce. Choroba co roku zbiera coraz to większe żniwo, dlatego też w 2010 roku otworzyliśmy filię w Kukawkach.

Wypracowaliśmy metody i techniki pracy z chorymi, ale nie stoimy w miejscu. Nieustannie się rozwijamy, poznajemy nowe metody pracy, szukamy jak najlepszego sprzętu, żeby poprawiać komfort mieszkania u nas. Organizujemy akcje informacyjne o chorobie Alzheimera, szkolenia, w ramach współpracy z siedleckimi szkołami kształcącymi przyszłych opiekunów osób chorych, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów umożliwiamy odbycie praktyk, przyczyniając się do profesjonalnego wykształcenia tych grup zawodowych.

Pomogliśmy wielu chorym i ich rodzinom. Twój Bliski w naszym Domu będzie bezpieczny i będzie mógł godnie żyć.

Dość szybko przekonaliśmy się, że to ciągle za mało. Zapotrzebowanie na specjalistyczne placówki jest ogromne. Obecnie staramy się rozbudować Dom w Ptaszkach. Pozwoli to na zwiększenie liczby miejsc i zorganizowanie krótkich pobytów dla chorych żebyś mógł sam zregenerować siły i zadbać o siebie.