Loading...

Dom marzeń – pomóż zrealizować

Choroba Alzheimera, to wyrok z którym trzeba żyć statystycznie 8-14 lat bez szansy na wyleczenie. Skala zachorowań systematycznie rośnie. Szacuje się, że co trzy sekundy na świecie kolejna osoba zostaje dotknięta demencją (otępieniem). Ile z nich przyjmie postać choroby Alzheimera trudno przewidzieć.

Rośnie zapotrzebowanie na świadczenie opieki dziennej jak i całodobowej dla osób dotkniętych „chorobą niepamięci”. Aby je zaspokoić konieczne jest zwiększenie ilości miejsc w istniejącym od 1999 r. Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach. Budynek jest w bardzo złym stanie, wymaga kapitalnego remontu.

Podjęliśmy decyzję o rozbudowie domu zbierając przez wiele lat środki. Udało się zebrać  na pierwszy etap (stan surowy zamknięty). Kolejne etapy uzależnione są od możliwości pozyskania funduszy. Wybudowanie nowego skrzydła pozwoli na przeniesienie mieszkańców do dobrych warunków i podjęcie kolejnego wysiłku remontu istniejącej części. Niestety organizacje pozarządowe zostały  wyłączone z dofinansowania na działalność inwestycyjną. Jedyną szansą na kontynuację prac jest zbiórka pieniędzy.

Zdarza się słyszeć takie stwierdzenie: – „Panu Bogu nie udała się starość”. Nic bardziej mylnego. Starość ma sens, ponieważ wycisza człowieka, uczy pokory wobec Stwórcy, przygotowuje na spotkanie z Bogiem. W tym okresie  każdy człowiek ma prawo do godnego życia. Dożyć sędziwego wieku to wielka łaska i prawdą jest ludowe powiedzenie – „Starym będzie każdy, aby tylko doczekał…”

Wpłaty na rozbudowę domu prosimy dokonywać na konto:

83 9194 0007 0001 6199 2000 0010

Rozbudowa istniejącego budynku użyteczności publicznej Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera, budowa oczyszczalni biologicznej, zbiornika na gaz płynny 4850 l i wewnętrzną instalację gazu na działce nr 31/2 w miejscowości Ptaszki gm. Mordy.

Budowa nowego skrzydła

Oczyszczalnia

Kotłownia