Spotkanie opłatkowe 15.12.2022
Spotkaliśmy się w gronie zaproszonych gości, uczestników i pracowników Dziennego Domu Pobytu Kotwica.
A Gościliśmy:
1. Panią Paulina Malinowska-Kowalczyk Doradcę Prezydenta RP do spraw osób z niepełnosprawnościami.
2. Panią Bożenę Piechowicz Rektor Akademia Nauk Stosowanych Mazovia, w której murach znalazło się miejsce na nasz dom,
3. Pana Piotra Karasia Dyrektora siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Radnego Miasta Siedlce, który jest z nami od początku projektu.
4. Panią Agnieszkę Świerczewską oficer prasową Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach Komenda Miejska Policji
5. Księdza Marka Pietrusiaka, który od lat jest obecny w życiu stowarzyszenia
6. Rodziny i przyjaciół Uczestników Dziennego Domu Pobytu KOTWICA.
Bardzo się cieszę, że znaleźliście Państwo czas na spędzenie z nami tych kilku chwil.
Przedświąteczny okres, który kojarzy się z radością, spokojem i ciepłem domowego ogniska, ale równocześnie jest okazją do podsumowania naszej ponad dwuletniej pracy.
Przed nami Nowy Rok i pytanie – jaki będzie, co przyniesie, jak wyboistą drogą będziemy iść.
Celem projektu było utworzenie bezpiecznego, przyjaznego miejsca, w którym czas się zatrzymuje, nawiązują się przyjaźnie i rozwijają talenty. Myślę że każdy odnalazł tu spokój, radość, nadzieję i cel w życiu. Każdy z Uczestników angażował się na 100 procent w proponowane formy spędzania czasu, działania aktywizujące, zajęcia rehabilitacyjne. Za aktywność odkrywania „nowego życia” wszystkim serdecznie dziękuję.
Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania, ciepła, serdeczności, konsekwencji w działaniu, twórczej pracy całego zespołu – psychologa, pedagoga, terapeutów, rehabilitantów, logopedy wspieranych przez nieocenionych terapeutów wolontariuszy. Pani pielęgniarka bacznie obserwując, szybko wychwytywała najdrobniejsze deficyty zdrowotne. Za to ogromne zaangażowanie w pracy serdecznie dziękuję. Dziękuję również zespołowi odpowiedzialnemu za logistyczne zabezpieczenie funkcjonowania, dobór sprzętu, utrzymanie jego sprawności, zapewnienie bezpieczeństwa.
To ogromne przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki determinacji Pani Elżbiety Boguckiej Zastępcy Dyrektora MCPS, która wysłuchała nas i przekonała zarząd Województwa Mazowieckiego, że tworzenie takich domów ma sens.
Seniorom i rodzinom za udział w projekcie, całemu zespołowi za zaangażowanie serdecznie dziękuję.
Maria Leszczyńska

Udostępnij

PODAJEMY RĘKĘ / PODAJ RĘKĘ NAM

Razem możemy więcej, to może oklepane hasło, ale jakie prawdziwe. Każdego roku coraz więcej osób wspiera nasze Stowarzyszenie przekazując darowizny, zwrot podatku a przede wszystkim aktywnie uczestnicząc w życiu fundacji. Czyń dobro, wspólnie z nami. Podaj rękę!