Loading...

27 września 2023 o godzinie 19.00 w siedleckim Novym Kinie, w cyklu „Oczami Kobiet” wyświetlony został premierowo film Beaty Dzianowicz pt.: „Strzępy”. Kilkakrotnie nagradzana produkcja  polskiej reżyserki i scenarzystki przedstawia tragiczną sytuację rodziny pozostawionej bez żadnej pomocy i wsparcia ze zdiagnozowaną chorobą Alzheimera u jednego z jej członków.

Projekcję filmu poprzedziła rozmowa z Panią Marią Leszczyńską – prezeską Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobą  z Chorobą Alzheimera, która wprowadziła widzów w tematykę choroby Alzheimera. Opowiedziała o przebiegu choroby, jej etapach, sposobach i metodach jej spowalniania.   Przekazała informację o oferowanych przez Stowarzyszenie formach wsparcia chorych i ich rodzin. Po wyświetleniu filmu, Pani Maria pozostała na sali odpowiadając na pytania zainteresowanych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, tłumacząc przyczyny i konsekwencje niektórych zachowań chorego i rodziny  przedstawionych w filmie.

Film „Strzępy” będzie można obejrzeć w Siedlcach, w kinie Helios 23 października na projekcji specjalnej z cyklu „Kino Konesera” oraz 23 listopada w ramach projektu „Kultura Dostępna”.

Serdecznie zapraszamy.