Sprawozdanie z wycieczki „Magiczny Kazimierz” z dnia 17.06.2022 r.

W dniu 17 czerwca 2022 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach zwiedzali Kazimierz Dolny.

O godzinie 7.30 wyruszyliśmy w stronę Kazimierza, na miejscu byliśmy o 10.50. Z przewodniczką umówiliśmy się na spotkanie na parkingu w przy Wiśle skąd zaczęło się nasze zwiedzanie i słuchanie opowieści na temat początków osady później nazwanej Kazimierzem Dolnym.

Wspólne spacerem dotarliśmy do Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych, gdzie dowiedzieliśmy się dlaczego kogut jest symbolem Kazimierza oraz własnoręcznie robiliśmy z ciasta drożdżowego koguty maślane.

Na obiad do restauracji „Pod Basztą” wybraliśmy się również pieszo przemierzając wąskie uliczki Kazimierza.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd Ekobusikiem, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia renesansowej kamiennicy Celejowskiej, klasztor franciszkanów reformatów, najstarszej chaty na Lubelszczyźnie, zatrzymaliśmy się na cmentarzu żydowskim na którym znajduje się pomnik wzorowany na jerozolimskiej Ścianie Płaczu.

Na sam koniec przejażdżki trafiliśmy do wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie spacerowaliśmy podziwiając to co stworzyła natura.

Zwiedzanie zakończyliśmy na Dużym Rynku, gdzie uczestnicy mieli czas wolny. Do domu wróciliśmy o 20.30.

Udostępnij

PODAJEMY RĘKĘ / PODAJ RĘKĘ NAM

Razem możemy więcej, to może oklepane hasło, ale jakie prawdziwe. Każdego roku coraz więcej osób wspiera nasze Stowarzyszenie przekazując darowizny, zwrot podatku a przede wszystkim aktywnie uczestnicząc w życiu fundacji. Czyń dobro, wspólnie z nami. Podaj rękę!